На уроці зарубіжної літератури…

Сьогодні на уроці зарубіжної літератури, вивчаючи оповідання Рея Бредбері «Усмішка», перед шестикласниками постало багато проблемних питань: від чого автор застерігає людство, що робити, щоб цивілізація не загинула, як уберегти світ від війни та руйнувань? Нажаль, пророкування письменника збуваються вже сьогодні. Наша Україна, як та картина Джоконди у новелі, знищується та рветься на шматки нашим ворогом. Людство, з точки зору Бредбері, само собі вкорочує життя, гублячи свій дім, руйнуючи красу Землі, маленького куточку Всесвіту, створеного Богом для щастя людини. Зупинити війну, не дати людству загинути та перетворитися на купку дикунів, – такого висновку дійшли діти. Тоді і Мона Ліза посміхатиметься і нам, і наступним поколінням. А думати про це потрібно вже сьогодні.

Січень 2023