Телефон: 04733-2-09-38 | Email: smilaschool6@ukr.net

Історія та сьогодення

ІСТОРІЯ

       Перші класи початкової школи відкрилися тут ще у 1917 році в оселі вчительки О.В.Штанько, яка мешкала по вулиці Кам’янській. У будинку Олени Василівни школа знаходилась до 1925 року. У цій школі було всього 3 класи, в яких навчалося 60 учнів. У 1925 році школу було переведено у центр міста, де вона існувала як трудова школа.

      Потім були інші помешкання. У 1926 році школу було відкрито у приміщенні водяного млина, який колись належав графу Бобринському. Тут розмістилася початкова школа з 4 класами, в яких навчалося 90 учнів. Але війна на довгий час припинила подальше зростання школи.

    У березні 1944 року після звільнення м. Сміли від німецько-фашистських загарбників на Загреблі було відновлено початкову школу. У 1950 році вона стала семирічною.

Але загребляни мріяли про справжню – велику, осяйну будівлю школи. І ця мрія здійснилася у вересні 1962 року завдяки директору Г.М. Полудню та завучу К.Ф.Зелінському.

     Ці віддані своїй справі люди змогли за допомогою міської влади відкрити перед маленькими дітлахами Загреблі двері ошатної світлої триповерхової школи, яку було перейменовано у Смілянську восьмирічну загальноосвітню трудову політехнічну школу з продовженим днем.

      З 1972 року по 1981 рік директором школи була Л.І.Наконечна. Багато зусиль доклала ця енергійна гарна жінка, щоб про шосту школу дізналися не тільки у місті й області, а і в інших республіках.

      Адже школа була з продовженим днем, мала компетентних вихователів і вчителів, певний досвід роботи. Захотілося поділитися ним з колегами. Тому й відбувся на базі Смілянської восьмирічної школи у березні 1981 року Всесоюзний семінар вихователів ГПД, який отримав високу оцінку. На той час це була єдина школа зі шкільним телебаченням. У кожному класі був телевізор. Щонеділі в ефірі проходили шкільні новини.

      Створював шкільне телебачення вчитель музики Шахович Г.М. У школі діяло 40 гуртків, які були об’єднані в Товариство юних любителів науки і техніки.Завдяки їй у 1991 році школа стала середньою, а перший випуск був справді золотим: 4 медалісти – І.Корченюк, Н.Смілянець, О.Щербина, І.Коломиза /класний керівник О.В.Віслоян/ стали гордістю школи, отримали вищу освіту, працюють за призначенням і мріють привести своїх діточок до рідної школи на навчання. З ініціативи директора в школі створено комп’ютерний клас, бібліотеку оснащено телевізором, комп’ютером, створено музей школи. У листопаді 2004 року в школі з’явився спортивний майданчик зі штучним покриттям.

      З 1992 року у школі відбулося 18 випусків, зі школи випущено 520 випускників. З них 35 медалістів – 23 золоті і 12 срібних медалей.

      Школа № 6 м. Сміла дала путівку у життя багатьом відомим у нашому місті людям. Це Н.І.Лісова /кандидат педагогічних наук/, В.Б.Руденко /завідуюча методкабінетом міського відділу освіти/, Л.П.Березовська /директор загальноосвітньої школи № 5/, В.А.Гончаренко /директор школи-інтернату № 2/, С.О.Шевченко/заступник директора ЦТК/, Г.І.Литовченко /колишній директор профцентру/, С.В.Дунець /викладач технікуму/.

       Гідно несуть звання випускника школи № 6 Ю.І.Студанс /біржа нерухомості/, Н.І.Студанс /податкова інспекція/, О.О.Цибко /мер міста Сміла, президент федерації регбі України/, Наталія і Сергій Махаринці /підприємці/, Лариса Новікова /працівник рідної школи/, Людмила Шерстюк /підприємець/, Лариса Дрига і Олена Дрига /випускниці Вищого Московського училища імені Баумана/, Ірина Дитиненко і Наталія Дитиненко /інженери-економісти/, Людмила Махасова /поетеса/, ціла плеяда вчителів: Сергій Іванов /вчитель гімназії/, Олена Жоріна /школа № 5/, Олена Копісова, Олена Сердюк, Надія Марунич, Людмила Середа, Надія Вовк, Наталія Шугалей, Тетяна Гончаренко, Світлана Байда, Ольга Самойленко, Юлія Темченко.

       Розпускають пелюстки айстри, тихо падає на шкільне подвір’я перше пожовкле листя. Це прикмети осені, початку нового навчального року. Але в серцях педколективу школи №6 м. Сміли та її вихованців немає смутку. Навпаки, вони з радістю, нетерпінням, бажанням чекають зустрічі одне з одним.

СЬОГОДЕННЯ

МІСІЯ

   Смілянська школа 6 – Школа над Тясмином  максимально розкриває освітній потенціал кожного свого учня.   Вона є здоровязберігаючою   за своїм напрямком, національною за своїм змістом і європейською за своєю філософією

ВІЗІЯ

Смілянська школа 6 – Школа над Тясмином   – крок до успіху!  Вона цілковито спрямована на підготовку учнів до майбутнього.  Ми прагнемо  виховати  випускників,  які:

 • самостійно навчаються протягом всього життя;
 • знають свої сильні сторони;
 • гнучкі та легко адаптуються до змін;
 • мислять рефлексивно, творчо та цілісно, вміють вирішувати проблеми та приймати відповідальні рішення з чистим сумлінням заради спільного блага;
 • піклуються про інших;
 • відповідальні громадяни, які діють, керуючись морально-етичними чеснотами;
 • бачать у своїй роботі сенс, гідність та покликання, поважають права інших та роблять свій внесок у загальне благо.

ЦІННОСТІ

 • розкриття потенціалу кожної дитини, сприяння її творчій та пізнавальній активності;
 • повага до дитини, надання їй свободи вибору;
 • формування навичок роботи у колективі, толерантності, вміння ефективно співпрацювати;
 • прозорі та відкриті стосунки між  усіма учасниками навчального процесу — учнями, викладачами і батьками;
 • виховання особистості дитини з урахуванням найкращих національних та  світових традицій для формування відкритої свідомості сучасного громадянина;
 • безперервний розвиток вчителів, підвищення їхнього професійного рівня через мотивацію та саморозвиток.

 УЧАСТЬ БАТЬКІВ

Навчання  – це  не двосторонній  процес взаємодії учнів та вчителів, в ньому  присутня і третя, не менш важлива, сторона – батьки. Саме тому  ми приймаємо до нашої  школи не лише дитину, а  й найближчих для неї людей – тата і маму,  тобто всю сім’ю, і бачимо батьків активними  учасниками  навчально-виховного процесу  нарівні з учнями та вчителями.  Такий  підхід  є абсолютно природним, адже сім’я – це середовище первинної соціалізації дитини, джерело її емоційної підтримки, засіб передачі та збереження цінностей.  Оскільки основною  метою школи є формування всебічно та гармонійно розвиненої, щасливої особистості з лідерськими якостями, без участі батьків досягти її реалізації буде неможливо.

 Ми чекаємо від батьків:

 • віри у свою дитину та прийняття не лише її сильних сторін, а й слабких;
 • бажання розвивати творчі здібності та всіляко заохочувати прояви ініціативи свого сина чи доньки;
 • довіри до всіх, хто працюватиме з дитиною: до керівництва школи, вчителів, тьюторів, психологів, адже всі вони – професіонали, віддані своїй справі, які живуть дітьми, дивляться з вами в одному напрямку і готові до діалогу та співробітництва;
 • чіткого розуміння, що дитина перебуває на території закладу весь день і для неї це чималий відрізок часу. Навчання є своєрідною роботою, що повинна цінуватися і сприйматися так само, як і ваша щоденна робота. Тут у дитини з’являються нові друзі, відкриваються невідомі раніше істини, розвиваються таланти. Одним словом, вона проходить шлях соціалізації, який часом не може обійтися і без певних розчарувань та проблем. А тому ми просимо вас цікавитися шкільними справами дитини, підтримувати її і одразу звертатися до нас, якщо ви помітили якісь зміни в поведінці;
 • толерантності до думок, традицій та матеріального статку інших родин;
 • підтримки здорового способу життя;
 • поваги до української мови, культури та традицій.

       Ми завжди відкриті для вас і впевнені, що разом нам вдасться в повній мірі досягти поставленої мети.