ШКОЛА № 6

Науково-практична

Смілянська загальноосвітня школа №6 – сучасний навчальний заклад.

Це світ знань, гармонії та любові, де приємно вчитись працювати,- так говорять мешканці Загреблі. У школі – 211 учні, 41% з них мають високий та достатній рівень навчальних досягнень. Середній бал – 7,75.

Колектив закладу реалізує науково-методичну проблему «Підвищення якості освіти, рівня вихованості особистості, професійної компетентності педагогів шляхом впровадження гуманної педагогіки та модернізації навчально-виховного  процесу».

Школа  №6 – це  згуртований колектив висококваліфікованих ерудованих вчителів. Освітній процес забезпечують 27 педагогічних працівників. Повну вищу освіту мають  26   педагогів.  Половина з них вищої категорії.

У школі діє чотири методичних об’єднання. А саме: вчителів початкових класів і вихователів групи продовженого дня «Шанс», вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін, вчителів природничо-математичних дисциплін та класних керівників «Злагода». Другий рік поспіль працює творча група вчителів початкових класів з питання «Впровадження Державних стандартів загальної початкової освіти».

Учні активні у громадському житті, беруть участь та посідають призові місця в міських, обласних предметних олімпіадах, конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук, Всеукраїнських творчих фестивалів,  дев’ятикласник  Євген Селезень – у 2019 році став стипендіатом міського голови 2020 року за високі досягнення та перемоги у міжнародних конкурсах. За підсумками II етапу Всеукраїнських олімпіад базових дисциплін у 2020 році учні здобули 4 призових місця з української та німецької мов, біології та екології, два призові місця у відділенні хімії та біології в секції «Екологія та аграрні науки».

У школі створено належні умови для дітей з особливими потребами. У 5 та 6  класі організована інклюзивна форма навчання з ученицями   Ніколенко В. та Сотнікова І. 82%  учнів охоплено гуртковою роботою. Діти відвідують 17 гуртків і 2 клуби – «Підліток» та «Еко».

Значна увага приділяється вивченню іноземних мов – англійської у початкових класах та другої іноземної мови (німецької) – з  6-их по 9-ті класи.

Один з пріоритетів – володіння українською мовою, як державною. Її поглиблено вивчають у 9 класі, крім цього діють факультативи – «Український мовленнєвий етикет» та « Культура ділового спілкування».

У 1 класі вивчається пропедевтичний курс «Логічний калейдоскоп»,  Із 2-го по 4-ий класи курс «Логіка». Із 5-го по 8-ий – курс за вибором «Основи споживчих знань».

Колектив школи є учасником дослідно-експериментальної роботи на всеукраїнському рівні за темою «Здоров’язбережувальна   технологія   «Навчання  у   русі».

Школа №6 – це Школа сприяння здоров’ю

Із 2009 року здійснюється дослідницька робота з проблеми “Система роботи щодо формування здоров’я дітей та учнівської молоді, їх здорового способу життя”.

Активно впроваджуємо сучасні здоров’язберігаючі технології. Це – веселі перерви, музичні паузи, оздоровчі хвилинки, азбуку здорового харчування,  Дні    здоров’я та позитиву, уроки – тренінги за програмою «Вчимося жити разом», спортивні змагання. Бо бути здоровим – це модно!

У навчальному закладі сформовано традиції проведення свят. Сюди запрошують батьків, педагогів-ветеранів, мешканці мікрорайону. Чільне місце посідають тижні патріотичного виховання, тижні пам’яті, акції до Дня соборності України, «Ветеран живе поруч», флешмоби до Дня Миру, конкурси творчих робіт, заходи, які спрямовані на допомогу воїнам АТО.

Школу неможливо уявити без бібліотечного комплексу. Уроки, інформаційні хвилинки, різноманітні виставки літератури, читацькі конференції, бібліоподорожі – це неповний перелік заходів, які проходять у бібліотеці.

Значну роль у вихованні школярів має співпраця навчального закладу і сім’ї. Традиційними стали родинні свята, засідання педагогічного всеобучу для батьків «Педагогічна світлиця», діє педагогічний факультет “Майбутній першокласник”, рада школи.

Важливим чинником роботи є наступність у взаємодії школи з дитячим садком. Учителі початкової школи та вихователі закладу дошкільної освіти №11 «Зірочка» діляться  досвідом, проводять відкриті уроки  та заняття за програмою розвитку дітей «Сьогодні малюк – завтра учень». Дошкільнят запрошуємо на свята, виставки, ярмарки. У такий спосіб знайомляться із життям школи.

Наша гордість – вокальний ансамбль «Натхнення». Він представляє школу на фестивалях та конкурсах учнівської творчості, бере участь у різноманітних заходах.

Фундамент роботи школи №6. – це здоровий конструктивізм, активне залучення молоді до дослідницько-пошукової, наукової роботи, нестандартні уроки, цікаві гурткові заняття змістовні виховні заходи, інноваційність освітянської діяльності, участь учнів у різноманітних конкурсах, олімпіадах, невтомне перебування у вирі творчого пошуку та пізнання, покращення  матеріально-технічних умов навчання.

Стрімко промайнули п’ятдесят з половиною  десятиліть плідної діяльності  школи. Одне за одним змінюються її покоління.  З року в рік біля цього храму освіти і виховання на Загреблі з’являлись нові обличчя, лунають дзвінкі голоси дітвори. Ми разом впевнено йдемо вперед!