Охорона дитинства

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 7246315096-560974.jpg

Шановні учні та батьки! Ось і розпочинаються літні канікули. Пам’ятайте, що літні канікули – це можливість  набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Як завжди, кожен з нас проведе канікули по-різному.  Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок! Але також закликаємо Вас завжди пам’`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:

Пам’ятка безпечної поведінки під час літніх канікул

• Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
  • Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
  • Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
  • Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
  • Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
  • Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
  • Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
  • Під час відпочинку на узбережжі слід обов’язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
  • Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.

Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.

Правила поведінки  у зв’язку з епідемією коронавірусної інфекції (COVID -19)

• Не слід ходити в гості та відвідувати громадські місця.
  • Частіше перебувайте на свіжому повітрі.
  • Уникайте переохолодження, обмежуйте своє перебування на холоді.
  • Частіше провітрюйте кімнати.
  • Частіше мийте руки з милом, дотримуйтесь правил особистої гігієни.
  •  Дбайте про повноцінне харчування, збагачуйте організм вітамінами та калоріями. Щоденно їжте свіжі овочі (часник, цибулю) й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.
  • Під час епідемії грипу носіть захисну маску.
  • Користуйтеся особистим посудом і рушником, якщо вдома хтось хворий на грип.

Пам’`ятка з техніки безпеки на літніх канікулах

1. Правила дорожнього руху

• Ходити тільки по правій стороні тротуару;
  •  Дорогу переходити не поспішаючи;
  • Не можна переходити дорогу навскіс;
  • Переходячи дорогу, слід подивитися наліво, дійшовши до середини зупинитися і подивитися направо;
  • Якщо не встигли перейти вулицю і рух транспорту почався, слід  зупинитися на середині вулиці і зачекати, поки рух припиниться;
  • – Якщо немає тротуарів, слід триматися лівого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.

2. Правила електробезпеки

•  Під час вимикання електроприладів забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;
  • Категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправність;
  • Не торкатися мокрими руками електроприладів, які знаходяться під напругою;

Пам’ятайте: зовнішніми ознаками несправності електропроводки або приладів є специфічний запах підгораючої ізоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток і вилок.

3. Вибухонебезпечні предмети

• До виявлених вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберігати;
  • Забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;
  • Не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;
  • Виявивши вибухонебезпечні предмети, необхідно терміново повідомити поліцію, школу, військкомат.

4. Правила протипожежної безпеки

• Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;
  •  Гра з вогнем — одна з причин пожежі;
  • Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час відпочинку на природі.

5. Правила поведінки на воді

•  Купатися можна тільки в сонячну безвітряну погоду при температурі повітря не нижче 20—25 С і води — не менш ніж 18—20 С;
  • Купатися дозволяється тільки в спеціально відведених місцях;
  •  Забороняється заходити у воду глибше, ніж по пояс, людині, яка не вміє плавати;
  •  Не запливайте за знаки огорожі акваторії пляжу;
  • Грубі ігри та пустощі у воді небезпечні для життя;
  • Не забруднюйте воду та берег;
  • Не подавайте хибних сигналів тривоги;
  • Не користуйтесь надувними матрацами, катерами та іншими предметами, які не призначені для плавання.

6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)

• Завжди прагніть бути культурною людиною;
  • Поступайтеся місцем людям похилого віку;
  • Поважайте старших, не будьте грубими;
  • Не гуляйте пізніше 22 години;
  • Не сидіть цілодобово біля телевізора, комп’ютера;
  • Більше читайте художньої літератури.

7. Категорично забороняється

•  Ходити на території новобудов;
  • Купатися без догляду дорослих;
  • Розводити вогнище в лісі, поблизу ліній електропередач;
  • Їздити на велосипеді, роликах, скейтах на тій частині дороги, де рухається транспорт.

Суворо дотримуйтесь цих правил!

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу PDF_file_icon.svg_-834x1024.png

Профілактика дитячого травматизму в школі

Пам’ятка  з  попередження  дитячого  травматизму  влітку

Профілактика дитячого травматизму