Телефон: 04733-2-09-38 | Email: smilaschool6@ukr.net

Підсумок роботи оздоровчого пришкільного табору з денним перебуванням «Шанс» (національно – патріотичного спрямування) Смілянської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №6


Літо – це пора незвичайних вчинків, нових вражень, пора нового яскравого життя. Літо – це окрема маленька республіка. Саме тому літній пришкільний табір має бути джерелом позитивних емоцій, дружби, доброти та здоров’я. Усю виховну роботу табору колектив спрямовував на те, щоб допомогти дітям розкрити свої творчі здібності, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Свою роботу колектив табору спрямовував на оздоровлення дітей, як фізичне, так і моральне. Адже дитина – це скринька з фантазією, талантом, упевненістю в собі, її просто потрібно вчасно відкрити.

З 27 травня  по 13 червня 2019 року змістовним відпочинком у таборі було охоплено 149 учнів. Протягом табірної зміни діти були забезпечені гарячим харчуванням належної якості відповідно до встановлених норм та санітарно-гігієнічних вимог.

Кожен загін розмістився в окремому приміщенні. 

Затишок і комфорт у цих приміщеннях – це окрема гордість вихованців, бо створювався безпосередньо їх участю. В кожному приміщенні були ігрові зони для цікавого відпочинку.     Роботою чотирьох загонів керували досвідчені вихователі, для яких потреби та інтереси дитини понад усе. У таборі діти були  об’єднані по віковим категоріям у 4 загони: «Козачата», «Булава», «Козацька зміна», «Нащадки козаків»

Виховна робота у таборі мала мету: спрямувати перебування дітей в оздоровчому таборі на їх комплексне оздоровлення через використання традиційних та інноваційних форм табірної  роботи; формувати позитивну мотивацію на здоровий спосіб життя, розуміння його переваг; залучити учнів до дослідницько-краєзнавчої роботи шляхом здійснення екскурсійної діяльності; формувати цілеспрямований інтерес до історії, традицій, екології  Смілянщини, виховувати любов до рідного краю.

Виховний процес з дітьми в таборі поєднував відпочинок, працю, спорт, які об’єднували тематичні дні, що проводилися під певним гаслом: День відкриття табору – гасло «Давай знайомитися знову», День здоров’я – «В здоровому тілі – здоровий дух», День патріота – «Ми діти свого народу», День гумору «Усмішка дарує щастя!», День козацтва «Ми роду козацького діти!» «День української вишивки», День української пісні, «День народних звичаїв та традицій», «День дружби «Сонце – нас єднає», «День українського мистецтва», «День рідного краю», «День козацьких розваг»,  «День закриття пришкільного відпочинкового табору з денним перебуванням «Шанс».

План роботи табору охоплював  всі напрямки виховання учнів: національно-патріотичне та громадянське, морально-етичне, художньо-естетичне, екологічне, трудове і фізичне.     Серед форм роботи, що дали  змогу досягти поставленої мети – це квести, флешмоби, воркшопи,  акції, тренінги,  ігри, конкурси, бесіди, екскурсії, веселі старти, козацькі розваги, футбольні, волейбольні турніри, Олімпійські ігри.

Особлива увага приділялась  національно-патріотичному вихованню школярів. Це дало змогу ефективно спланувати виховну роботу  та провести велику кількість заходів патріотичного спрямування: інтелектуальний квест: «Ми діти свого народу!», вікторину «Родина, родина – це вся Україна», спортивно-пізнавальну гру «Веселі старти», конкурс малюнків «Моя Україна», малюнків на асфальті, розмальовування облич,  акція «Чарівні долоньки» (виготовлення плакату «Долоньки єднання»), спортивно-розважальну гру «Ігри патріотів», спортивні змагання «Козацькі забави», конкурсно-розважальна гру «Козацькими стежками», конкурс української пісні, вікторину «Історія української вишивки», інтелектуально-розважальна гра «Ми нація єдина – твої ми діти Україно»;  екскурсії  до краєзнавчого музею м.Черкаси, Смілянського краєзнавчого музею ( екскурсія визначними місцями під кер. А.Іванова), до м. Корсунь, тощо.

На початку табірної зміни з вихованцями було проведено вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності. Діти ознайомилися з правилами поведінки під час перебування в таборі. Перед кожним виходом за межі табору для вихователів проводилися цільові інструктажі, які фіксувалися у відповідних журналах.

Щоб зробити відпочинок дітей максимально комфортним і корисним, педагоги табору регулярно збиралися на «творчі наради». Постійно працював «Банк ідей» для обговорення ефективності виховних заходів. Так з′явилися нові форми роботи – квест «Ми роду українського діти», «Свято води», конкурс на кращий костюм із рослин, експромт-концерт «Табір має таланти!».

Кожен день у таборі розпочинався лінійкою, на якій оголошувався план роботи на день, підведення підсумків конкурсів та розваг, лунали назви і девізи загонів.

Новий день приносив безліч нових вражень, відкриттів. Кожна дитина спробувала себе на табірній сцені в певному амплуа: перевтілювалися в казкових героїв, приймали участь в конкурсі малюнків на асфальті  «Ми – українці», співали в пісенному колі пісні українських авторів та виконавців, були учасниками танцювальних марафонів та спортивних змагань. Діти, які під час навчального року не проявляли жодних організаційних і творчих здібностей, отримали можливість «запалити свою зірку». На урочистій лінійці, присвяченій закінченню табірної зміни, були нагороджені і відзначені найбільш активні учасники табору і переможці спортивних змагань.

Виховання підростаючого покоління є безперервним педагогічним процесом, який продовжувався  в літньому  таборі відпочинку.  Зміст, форми і методи будувалися на принципах самоврядування та демократії, пріоритетності загальнолюдських надбань і цінностей. Працівники табору забезпечували необхідні умови для повноцінного, змістовного відпочинку дітей, розвитку їх творчих здібностей, розширенню їх світогляду, зміцненню здоров’я. Режим дня відповідав потребам дитини, було гармонійно поєднано відпочинок та розваги, хвилини релаксації та активних дій. Це сприяло відпочинку дітей, покращенню їхнього фізичного та морального здоров’я, згуртуванню учнівського колективу.

Крім цього,  діти отримали безліч неймовірних вражень та яскравих емоцій, які будуть супроводжувати їх все літо.

Відгуки батьків, учнів  про роботу пришкільного табору «Шанс» свідчать про те, що зусилля педагогічного колективу виявились не марними.

 

 

 

Діяльність школи №6 м. Сміла

МІСІЯ

   Смілянська школа 6 – Школа над Тясмином  максимально розкриває освітній потенціал кожного свого учня.   Вона є здоровязберігаючою   за своїм напрямком, національною за своїм змістом і європейською за своєю філософією

ВІЗІЯ

 Смілянська школа 6 – Школа над Тясмином   – крок до успіху!  Вона цілковито спрямована на підготовку учнів до майбутнього.  

 Ми завжди відкриті для вас і впевнені, що разом нам вдасться в повній мірі досягти поставленої мети.

Школа. Вчитель. Учні. Ідеї О.Захаренка. Те, за чим сумуємо.

1 ВЕРЕСНЯ -ДЕНЬ ЗНАНЬ

ДОПОМАГАЄМО ПЕРЕМАГАТИ

ШКОЛА РАДО ЗУСТРІЧАЄ ПЕРШАЧКІВ!

Приєднуйтесь на Facebook

Facebook Pagelike Widget
Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728