Як вчителям порозумітися з «цифровим» поколінням дітей

Нові технології змушують людський мозок еволюціонувати в небаченому досі темпі. Діти, які ніколи не жили у світі без інтернету, вже «заточені» під віртуальну реальність. До школи зараз приходять абсолютно нові за типом мислення учні. Якщо орієнтуватися на теорію поколінь, нині за партами сидить покоління Z — «цифрові» діти. Як вчителям і батькам з інших поколінь уникнути конфліктів з ними? Тема проблемного семінару, який пройшов у школі сьогодні «Прибульці з майбутнього = покоління Z. Як вчителям порозумітися з «цифровим» поколінням дітей», який провела директор школи Чепка Л.О. Під час заходу було проведено цікаві вправи: «Збірний образ вчителя. Як наші учні бачать нас збоку», «Які наші діти? Основні характеристики сучасної дитини». Програма практичної частини семінару була побудована таким чином, щоб продемонструвати роботу вчителя з новим поколінням учнів. Вчителі в ролі учнів брали участь у різних видах діяльності. Психологічні вправи провів практичний психолог школи Коломієць Р.С. : пальчикову гімнастику з елементами нейрогімнастики, вправи за методикою шість цеглинок LEGO як методика роботи з поколінням Z, ігрові вправи на розвиток емоційного інтелекту.

Січень 2023